جزیره خای ناک پوکت تایلند

 

جزیره خای ناک پوکت یک جزیره کوچک و زیبا برای تفریح است که فاصله زیادی از پوکت ندارد و دارای ساحل قشنگ و تمیز است و در قسمت عقب این جزیره ماهی به شکل ببر فراوان و اطراف جزیره مرجان های گوناگون مانند مرجان گوزنی وجود دارد. گردشگران تور تایلند می توانند در این جزیره قایق را از بندر لیم هن کرایه کنند.

 

 

جزیره راچا یای پوکت تایلند

 

جزیره راچا یای یکی از سواحل شنی در غرب شهر پوکت می باشد. این ساحل زیبا به شکل نعل است است و نام دیگر آن خلیج نامتاتوک یا خلیج بانک کالو می باشد. این جزیره شامل دو جزیره دیگر در دریای اندامان به نامهای  koh racha yai و koh racha noi است که به فاصله 7 کیلومتری از هم می باشند که درجنوب پوکت قرار دارند.فاصله جزیره اصلی راچا تا ساحل پاتونگ حدودا ۲۵ کیلومتر میباشد و در روزهای غیر بارانی بسیار زیبا بوده و مناسب برای اسنورکینگ میباشد.در کنار جزیره راچا یای می توان از خلیج سیام و خلیج تی  با سواحل شنی سفید نام برد و همچنین در قسمت شرق جزیره، خلیج خان کی قرار دارد که مکان مناسبی برای تماشای انواع مرجانهای دریایی می باشد.بهترین زمان برای رفتن به جزیره راچا یای در ماه اکتبر تا آوریل می باشد که توریست های تور تایلند می توانند از ایستگاه چالانک با قایق موتور به این جزیره سفر کنند.

 

 

جزیره راچا یای پوکت تایلند

 

 

جزیره نارگیل در پوکت تایلند

 

جزیره نارگیل پوکت واقع در شرق جزایر پوکت یکی از بهترین دیدنی های پوکت است که با قایق سواری 15 دقیقه ای می توان به این جزیره رسید.اکثر مردم این جزایر به ماهی گیری اشتغال دارند . مسافران تور تایلند می توانند در مهمان خانه های موجود در این جزیره اقامت کنند و با قایق های اجاره ای مردمان آنجا، به دریا بروند و ماهی گیری کنند. در جزیره نارگیل سوئیت های بزرگ و ویلا با امکانات مبلمان و استخر و رستوران وجود دارد و دوچرخه به صورت رایگان و قایق های پارویی اسکیموها به صورت اجاره ای داده می شود.

 

 

 

سینما شناور در پوکت تایلند

 

سینما شناور در پوکت تایلند یکی از دیدنیهای پوکت می باشد که بسیار جذاب بوده و مورد توجه گردشگران تور تایلند و توریست ها میباشد.سينماي شناور پروژه خلاقانه اي است که توسط استوديو اوله اسکرین انجام شده است. اين سينما بر روي آب ساخته شده و در ناحيه اي مابين دو صخره در نزديکي جزيره کودا واقع شده است. این سینمابه مناسبت فستيوال فیلم روی صخره ناو نوی طراحي شده و تمامي دعوت شدگان براي ورود به اين سينما از قايق استفاده مي کنند.ساختار به کار رفته در اين طراحي که از جاذبه های گردشگری تایلند میباشد به صورت مدولار و قسمت بندي شده بوده و از آنجائيکه تماماً از مواد بازيافتي در ساخت سينما شناور پوکت استفاده شده، براي محيط زيباي اطراف خود آلودگي ندارد.

 

 

جزیره کوه لانتا پوکت تایلند

 

جزیره کوه لانتا یک جزیره زیبا در پوکت می باشد که از دو قسمت تشکیل شده و دارای  آب زلال و سواحل آرام و بی دغدغه است زیرا این جزیره مثل جزیره فی فی و پوکت زیاد معروف نیست و در فصل شلوغی تایلند هم خلوت می باشد .می توانید در این ساحل تعطیلات آرامی را سپری کنید و از غروب و طلوع آفتاب در کنار سواحلش لذت ببرید. گردشگران تور تایلند معمولا برای رفتن به این جزیره با قایق از جزیره فی فی و پوکت میروند.قسمت غربی این ساحل دارای 9 ساحل زیبا می باشد که هم برای شنا و هم برای پیاده روی های طولانی مدت مناسب است و همچنین برای غواصان و یا کسانی که به غواصی علاقه دارند مناسب است چون دارای سواحل مرجانی، چینه های آهکی، کوههای دریایی، برج ها و غارهای زیردریایی و مرداب می باشد. شما می توانید حتی با اجاره موتور یا ماشین از شمال تا جنوب این جزیره را به ماجراجویی بپردازید.جاده ای آسفالته از شمال تا جنوب این جزیره، به موازات ساحل کشیده شده است و از طریق آن می توانید به مراکز پارک ملی مو کوه لانتا و برج فانوس دریایی در انتهای جنوب، دسترسی داشته باشید. درست در جنوب کوه لانتا جزایر کوه نگای، کوه کرادان و کوه موک قرار دارند که سواحل همه آنها به یک اندازه شگفت انگیز هستند.